Modlitwa oddania Bogu swojego małżeństwa

Panie Jezu, dziękując za dar miłości, jaką nas obdarzyłeś z pokornym sercem  stajemy w Twojej obecności i prosimy byś wejrzał łaskawie na nasze małżeństwo, przed Twoim obliczem je zawieraliśmy, Tobie powierzyliśmy nasze wspólne życie i chociaż dopuszczasz byśmy doświadczali w nim różnych chwil wierzymy, że nam towarzyszysz i ani na chwilę nas nie opuszczasz.

Dzisiaj na nowo, z pełną ufnością zawierzamy Tobie Dobry Boże nasze małżeństwo, zawierzamy nasze radości i troski, chwile szczęścia i bólu, tylko Ty jeden PANIE jesteś w stanie zaspokoić nasze pragnienia i tęsknoty, utulić w cierpieniach i doprowadzić do pełni Miłości, którą jesteś.

Daj nam Panie serca czyste byśmy umieli budować Tobie w naszych małżeństwach ołtarze miłości. Kochać bezinteresownie, przebaczać bezwarunkowo, obdarowywać sobą i spalać się w miłości do współmałżonka ze względu na Twoje Imię.

By nasza miłość była znakiem Twojej miłości i świadectwem dla innych, daj nam siłę byśmy nie ulegli zniechęceniu w podejmowaniu wysiłku uszczęśliwiania siebie nawzajem, daj odwagę by o tej miłości świadczyć i wspierać się wzajemnie. Pozwól byśmy potrafili głośno dziękować i cicho cierpieć.

Panie Ty Jeden wiesz najlepiej, co sprawia nam najwięcej trudności i rani naszą więź małżeńską, prosimy Cię teraz abyś dotknął w nas tej rany i pomógł w jej uleczeniu, pomóż nam podjąć trud rozmów, rozpal zapał i ufność, że z Tobą jesteśmy w stanie dokonać przemiany tego, co wydaje nam się po ludzku niemożliwe. Ty na weselu w Kanie przemieniłeś zwykłą wodę w najwyborniejsze wino, wierzymy, że przemienisz nasze zwykłe życie w najpiękniejszą miłość, uświęcaj nasze słowa, gesty i czyny. Bądź obecny w każdej dziedzinie naszego życia, Tobie ją oddajemy.

TOBIE, PANIE ZAUFALIŚMY, NIE ZAWIEDZIEMY SIĘ NA WIEKI! Amen.